prostokąt

Strona głównaAdwokat rozwód Warszawa

Adwokat od rozwodu

 

Rozwód z adwokatem czy bez?

Niejednokrotnie stajemy przed pytaniem: „Zwrócić się o pomoc do adwokata od rozwodów, który poprowadziłby naszą sprawę o rozwód w sądzie, czy walczyć samemu – w pojedynkę?” Na te pytanie nie ma jednej właściwej odpowiedzi. Każda sprawa rozwodowa jest inna, każda sytuacja życiowa małżonka jest inna. Warto jednak mieć na uwadze, że oprócz samego orzeczenia rozwodu, sąd okręgowy rozstrzyga o kwestiach związanych z małoletnimi dziećmi małżonków, tzn.: rozstrzyga o władzy rodzicielskiej nad małoletnimi dziećmi – o tym, z którym z rodziców dziecko będzie zamieszkiwało po rozwodzie; o alimentach dla dziecka; oraz o kontaktach rodzica z dzieckiem po rozwodzie.

Z prostej na pierwszy rzut oka – jednowątkowej sprawy, sprawa rozwodowa rozrasta się na kilka „podspraw”. W związku, z czym faktycznie warto zastanowić się, czy sami sobie z tym poradzimy. Czy jednak lepiej udać się do adwokata specjalizującego się w sprawach rodzinnych, celem poprowadzenia przez niego sprawy?

 

Adwokat od rozwodów potrzebny? Kiedy?

Należy wskazać kilka standardowych sytuacji, kiedy klient zwraca się o pomoc do adwokata rozwodowego:

  • Po pierwsze, jeżeli drugi małżonek opieszale inicjuje sprawę rozwodową, odwleka złożenie do sądu pisma inicjującego sprawę, jakim jest pozew rozwodowy.
  • Po drugie – małżonek nie wyraża zgody na rozwód.
  • Po trzecie – kiedy małżonek wnosi o orzeczenie rozwodu z rozstrzygnięciem o winie.
  • Po czwarte – kiedy ze związku małżeńskiego pochodzą małoletnie dzieci.
  • Po piąte – jeżeli małżonkowi, w ocenie klienta, należy ograniczyć władzę rodzicielską nad dzieckiem.
  • Po szóste – kiedy małżonkowie nie potrafią porozumieć się w kwestii kontaktów z dzieckiem oraz alimentów na dzieci po rozwodzie.

Adwokat rozwodowy – mecenas Michał Dobies prowadzi sprawy rozwodowe w Warszawie oraz na innych obszarach kraju (w całej Polsce). Zasadą jest, że sprawy o rozwód rozpoznają sądy okręgowe.  W stolicy jest to Sąd Okręgowy w Warszawie lub Sąd Okręgowy Warszawa – Praga w Warszawie. Sprawę o rozwód zawsze rozpoczyna pozew rozwodowy, kończy zaś wyrok rozwodowy.

 

Dobry adwokat od rozwodów, czyli jaki?

Specjalizacja, specjalizacja i jeszcze raz specjalizacja. Każdy z nas słyszał pewnie o zasadzie: „Jak ktoś jest od wszystkiego, to jest do niczego”. Nie ma adwokatów wszechwiedzących. Nie ma  też adwokatów, którzy w wielu dziedzinach prawa są tak samo biegli. Każdy z prawników posiada swoją specjalizację, którą rozwija. Pogłębia i aktualizuje wiedzę, uczestniczy w szkoleniach oraz praktykuje daną dziedzinę. Wobec niniejszego warto skonsultować się z adwokatem rozwodowym, który poświęca swój czas i pieniądze na edukację w kierunku prawa rodzinnego.

Kolejna kwestia to – zaufanie. Adwokat od rozwodów powinien zdobyć nasze zaufanie. To jemu powierzamy swoje tajemnice i obawy związane z rozwodem. To on musi być dla nas podporą psychologiczną na rozprawie sądowej. Prawdziwe zaufanie to podstawa współpracy między klientem a adwokatem.

Inną ważną kwestią jest zaangażowanie i poświęcony czas. Adwokat od prawa rodzinnego powinien poświęcić nam czas na wysłuchanie naszej sytuacji, często dynamicznej, a co za tym idzie, doradzić zachowanie czy działanie. Winien tym samym kontrolować bieg naszej sprawy rozwodowej w sądzie i na bieżąco o wszystkim nas informować.

 

Adwokat rozwód Warszawa – wielu adwokatów od rozwodu, którego wybrać?

Oprócz powyższych wskazówek pomocne na pewno będą opinie o danym prawniku rozwodowym, czy polecenia tzw. pocztą pantoflową. Łatwiej jest nam udać się do znajomego adwokata rodzinnego, zasłyszanego w rejonie, poleconego przez znajomych, którym pomagał przy sprawie rodzinnej. Adwokat od rozwodów w Warszawie –  mecenas Michał Dobies specjalizuje się między innymi w prawie rodzinnym. W sposób profesjonalny i co bardzo istotne – indywidualny podchodzi do sprawy każdego klienta.

Doświadczenie zawodowe zdobyte dotychczas przez adwokata rozwodowego, szkolenia, w których prawnik uczestniczy, dają gwarancję sumiennego prowadzenia sprawy oraz zaangażowania w problem klienta. Warto również zwrócić uwagę na to, co adwokat rozwodowy nam zagwarantuje – żaden z adwokatów nie powinien dawać klientowi 100% gwarancji danego rozstrzygnięcia. Jest to bowiem obiektywnie niemożliwie, albowiem orzeczenia wydają sądy na podstawie całości zgromadzonego materiału dowodowego.

Rzetelny adwokat od rozwodów powinien z większym lub mniejszym prawdopodobieństwem wypowiedzieć się odnośnie danego rozstrzygnięcia, czy szans na uzyskanie żądanego przez klienta rozstrzygnięcia. Nie może jednak dać gwarancji załatwienia sprawy w pełni, w żądany przez klienta sposób.

 

Pomoc adwokata od spraw rodzinnych – wsparcie rozwodu w Warszawie

Kancelaria adwokacka od spraw rodzinnych pomoże każdemu klientowi przejść przez sprawę rozwodową w sposób prostszy i mniej wyczerpujący emocjonalnie. Adwokat od spraw rodzinnych w Warszawie to nie tylko pomoc merytoryczna, ale wsparcie podczas całego procesu rozwodowego. Bagaż emocji, jaki niesie ze sobą klient w sprawie o rozwód, pisma procesowe, jakimi jest m.in. pozew rozwodowy, apelacja (odwołanie od wyroku rozwodowego), wnioski i zażalenia zostawmy profesjonalistom. To oni wiedzą, w jaki sposób właściwie je zredagować. Adwokat rozwodowy Warszawa – czyli mecenas Michał Dobies, skrupulatnie sporządza pisma procesowe, które zawsze omawia z klientem.

Oprócz prowadzenia rozwodu, czyli sprawy, w której sąd reguluje relacje na linii małżonek – małżonek oraz rodzic – dziecko, adwokat od spraw rodzinnych w Warszawie doradzi w innych sprawach rodzinnych:

  • o rozdzielność majątkową,
  • o podział majątku wspólnego małżonków,
  • o zmianę rozstrzygnięcia w przedmiocie kontaktów z dziećmi, jak i zmianę rozstrzygnięcia w przedmiocie alimentów na dziecko (podwyższenie alimentów na dziecko lub obniżenie alimentów na dziecko zasądzonych wcześniejszym wyrokiem rozwodowym).

Kancelaria adwokacka adwokata Michała Dobiesa specjalizuje się w prowadzeniu spraw rodzinnych, w tym: o rozwód; separację; alimenty na dzieci; kontakty z dziećmi; rozdzielność majątkową, czy podział majątku wspólnego małżonków.

 

Celem uzyskania porady prawnej od prawnika od spraw rodzinnych w Warszawie zapraszamy do odwiedzania biura kancelarii adwokackiej mieszczącego się przy ul. Chłodnej 22 A lok. 9/10 w Warszawie oraz filii kancelarii adwokackiej mieszczącej się przy ul. Wyzwolenia 75 w Żurominie lub prosimy o kontakt telefoniczny albo mailowy.

prostokąt