google grafika
prostokąt

Strona głównaPrawo spadkowe Warszawa

Adwokat od spraw spadkowych

 

Prawo spadkowe

Każdego z nas, wcześniej czy później, dotyczyć będzie sprawa spadkowa – spadek po naszych rodzicach, spadek po rodzeństwie, czy spadek po dalszej rodzinie. Niejednokrotnie informacja, że będziemy dziedziczyć spadek wzbudza w nas strach, niepewność. Zastanawiamy się co zrobić – przyjąć spadek a może odrzucić? Co jeżeli spadkodawca pozostawił długi? Wobec wielu wątpliwości, tak co do samego dziedziczenia – kolejność dziedziczenia, jak również faktu przyjęcia spadku lub odrzucenia spadku oraz konsekwencji niniejszych zachowań zasadna zdaje się porada prawna u doświadczonego adwokata zajmującego się prawem spadkowym. Adwokat od spadków w Warszawie jakim jest mecenas Michał Dobies świadczy pomoc prawną w kwestiach spadkowych w Warszawie oraz na terenie całego kraju.

 

Czy jest konieczna pomoc prawna adwokata w sprawach spadkowych?

Na to pytanie powinniśmy odpowiedzieć sobie sami. Nikt nie jest w stanie podjąć za nas decyzji czy wesprzeć się pomocą profesjonalisty jakim jest dobry adwokat od spraw spadkowych w Warszawie czy w innym mieście, czy samemu walczyć w sądzie o spadek. Jeżeli reprezentuje nas adwokat specjalizujący się w sprawach spadkowych to mamy pewność, że o nasze interesy dba osoba kompetentna, fachowiec w swojej dziedzinie. Spadki to ta część prawa cywilnego, gdzie konieczna jest szczególna dokładność i skrupulatność. Aby określić kto i w jakim ułamku dziedziczy w oparciu o ustawę, często pomocne będzie rozrysowanie skróconego, prostego drzewa genealogicznego rodziny. Adwokat spadki Warszawa – zapraszamy do kontaktu z Naszą Kancelarią.

 

Prawo spadkowe a zachowek

Jednym z interesujących moich klientów zagadnień prawa spadkowego jest sprawa zachowku. Czy przysługuje mi zachowek? Od kogo mogę żądać zachowku? Czy muszę zapłacić zachowek? W jakiej wysokości mogę żądać zachowku? To niektóre z pytań najczęściej padających na poradzie prawnej. Uważam, że jeżeli istnieją wątpliwości to warto skonsultować się z prawnikiem specjalistą jakim jest adwokat od spraw spadkowych w Warszawie lub w innym mieście.

 

Dziedziczenie testamentowe czy dziedziczenie ustawowe – pomoc adwokata spadkowego

W Polskim prawie istnieją dwa tryby dziedziczenia – tryb dziedziczenia w oparciu o testament oraz tryb dziedziczenia w oparciu o ustawę. Niejednokrotnie mamy wątpliwości co do testamentu, czasami wręcz korzystniejsze dla nas byłoby przeprowadzenie postępowania sądowego o stwierdzenie nabycia spadku w oparciu o ustawę. Czy istnieje możliwość podważenia testamentu? Jak kwestionować testament? Na te i inne pytania odpowie doświadczony adwokat od spraw spadkowych.

 

 

 

Potrzebny adwokat od spadków w Warszawie? – Zapraszamy do kontaktu

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani współpracą z Naszą Kancelarią w sprawach spadkowych – zapraszamy do kontaktu. Adwokat Michał Dobies podejmuje się prowadzenia spraw spadkowych wszelakiego rodzaju.

prostokąt