google grafika
prostokąt

Strona głównaAdwokat Nidzica

Adwokat Nidzica

Prawo rodzinne

Nasza Kancelaria świadczy kompleksową pomoc prawną z zakresu prawa rodzinnego. Wiemy, że sprawy sądowe niosą ze sobą duży bagaż emocjonalny, dlatego pomagamy Naszym Klientom przejść przez postępowanie sądowe w sposób szybki, minimalizując negatywne emocje związane z procesem sądowym, mając na uwadze podstawowy cel – uzyskanie możliwie maksymalnych korzyści. Niejednokrotnie pomoc prawna jest nieoceniona, warto zaufać profesjonalistom.

 

 

Sprawa o rozwód

Jeżeli szukacie Państwo adwokata rozwodowego, z którym chcielibyście skonsultować swoją sytuację życiową i prawną, który doradzi i poprowadzi Waszą sprawę o rozwód – trafiliście we właściwe miejsce. Mecenas Michał Dobies podejmuje się prowadzenia spraw z zakresu prawa rodzinnego, ze szczególnym uwzględnieniem spraw o rozwód, tak rozwód z orzekaniem o winie, jak i rozwód bez orzekania o winie. Doświadczenie zawodowe zdobyte na salach sądowych jak również fachowe, indywidualne podejście do każdej sprawy umożliwia adwokatowi rodzinnemu opracowanie taktyki procesowej dostosowanej do sytuacji Klienta. Jeżeli zastanawiacie się Państwo czy adwokat rozwodowy – jego pomoc – jest niezbędna w Państwa sytuacji, zapraszamy na poradę prawną do Naszej Kancelarii. Mecenas Michał Dobies wyjaśni Państwa wątpliwości związane z rozwodem, rozstrzygnięciami w zawartymi w wyroku rozwodowym oraz następstwa wyroku rozwodowego.

 

 

Sprawy o alimenty, kontakty z dzieckiem, władza rodzicielska, inne

Oprócz spraw o rozwód, Nasza Kancelaria prowadzi również innego typu sprawy rodzinne, m.in.:

 • separację (separację bez orzekania o winie / separację z orzeczeniem o winie,
 • podział majątku wspólnego małżonków,
 • alimenty (podwyższenie alimentów / obniżenie alimentów / uchylenie alimentów),
 • uregulowanie kontaktów z dzieckiem,
 • władzę rodzicielską (ograniczenie władzy rodzicielskiej / pozbawienie władzy rodzicielskiej / przywrócenie władzy rodzicielskiej),
 • ustanowienie rozdzielności majątkowej,
 • ustalenie ojcostwa,
 • zaprzeczenie ojcostwa,
 • wyrażenie zgody na dokonanie czynności przekraczającej zwykły zarząd majątkiem dziecka,
 • ustalenie miejsca zamieszkania dziecka
 • i wiele innych.

 

Jeżeli nosicie się Państwo z zamiarem zainicjowania sprawy sądowej, warto wcześniej skorzystać z konsultacji prawnej i udać się do adwokata rodzinnego. Profesjonalne sporządzenie pisma inicjującego sprawę w znacznej mierze może przyczynić się do osiągnięcia korzystnego rozstrzygnięcia w sądzie. Zapraszamy do kontaktu. Mecenas Michał Dobies reprezentuje Klientów przed Sądem Rejonowym w Nidzicy oraz w instancji odwoławczej – przed Sądem Okręgowym w Olsztynie, jak również przed innymi sądami w całej Polsce.

 

 

Sprawy spadkowe

Nasza Kancelaria reprezentuje Klientów na etapie przedsądowym oraz na etapie sądowym we wszelakich sprawach z zakresu prawa spadkowego. Sprawy o zachowek, sprawy o dziedziczenie (dziedziczenie ustawowe, dziedziczenie testamentowe), kwestionowanie testamentu, dział spadku, czy niegodność dziedziczenia to tylko z niektórych przykładów spraw, w których mecenas Michał Dobies wspiera radą i reprezentacją na sali sądowej Naszych Klientów. Celem omówienia sprawy, zapraszamy do kontaktu.

 

 

Sprawy karne

Potrzebujecie Państwo pomocy prawnej w sprawach karnych? Nie wiecie co grozi za dane zachowanie i chcielibyście skonsultować się z adwokatem znającym się na tematyce prawa karnego? Państwa sprawa jest w fazie postępowania przygotowawczego (na Policji / w Prokuraturze) lub w fazie sądowej i potrzebujecie Państwo obrońcy? Mecenas Michał Dobies prowadzi sprawy z zakresu prawa karnego w Nidzicy oraz na terytorium całego kraju.

 

 

Potrzebny adwokat w Nidzicy? – Zapraszamy

Kancelaria Adwokacka Adwokat Michał Dobies świadczy pomoc prawną na terenie Nidzicy jak i całego kraju. Dobro Naszego Klienta jest dla nas bardzo ważne, w związku z czym nawiązując z Naszą Kancelarią współpracę, możecie Państwo mieć pewność, że dołożymy wszelkich starań, aby uzyskać dla Państwa korzystne rozstrzygniecie – bez zbędnego Państwa angażowania. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem telefonu: 791 – 571 – 605 lub mailowego: kancelaria@dobies-adwokat.pl. Zapraszamy również do odwiedzania Naszej Kancelarii w Warszawie przy ul. Chłodnej 22A lok.9/10 oraz Filii Kancelarii w Żurominie przy ul. Wyzwolenia 75.

 

Podejmujemy się prowadzenia spraw w całej Polsce – w tym również w Nidzicy.

Umów się na konsultację

Gwarantuję indywidualne podejście do każdej sprawy

Dlaczego warto
nawiązać współpracę?

prostokat cudzysłów
avatar

Elżbieta K.-F.

gwiazdki
Rozwód z orzekaniem o winie, alimentami oraz kontaktami z dziećmi na 1 rozprawie. Sympatyczny, rzeczowy i uczciwy adwokat. Przygotował mnie porządnie, dużo spotkań, rozmów zaowocowało szybkim rozwodem na 1 rozprawie. Zawsze pod telefonem, chętnie doradzał i instruował. Po rozwodzie nadal interesował się mną, tzn. jak się sprawy potoczyły i czy nie potrzebuję pomocy. Polecam Pana Michała.
avatar

Sandra K.

gwiazdki
Korzystałam z porady prawnej u Pana Michała i z czystym sumieniem polecam. Pełen profesjonalizm. Ludzkie, pełne empatii podejście do problemu i co najważniejsze - znalezienie satysfakcjonującego rozwiązania. Mogłam w pełni polegać na p.Michale, byliśmy w ciągłym kontakcie telefonicznym, dzięki czemu byłam spokojniejsza.
avatar

Sebastian B.

gwiazdki
Pan Mecenas Michał Dobies gwarantuje pełen profesjonalizm, skrupulatność i zaangażowanie. Poprzez szczególne podejście, wiele empatii i zrozumienia klient może z całą pewnością czuć się "zaopiekowany" i bezpieczny.
avatar

Paulina Z.

gwiazdki
POLECAM! Kontaktowy, sympatyczny, prosjonalny, rzetelny. Bardzo chętny do wysłuchania i pomocy. Z dużym zaangażowaniem podchodzi do sprawy.
avatar

Nina W.

gwiazdki
Najlepszy adwokat na terenie Żuromina i Warszawy. Ma ogromną wiedzę w zakresie prawa rodzinnego ale zajmuje się również innymi sprawami. Profesjonalny, rzetelny i bardzo kontaktowy. Angażuje się w powierzoną sprawę w 100%. Serdecznie polecam Pana Michała :)
avatar

Paweł D.

gwiazdki
Pełen profesjonalizm, fachowe podejście do klienta, ogromna wiedza, doskonały kontakt. Polecam
avatar

Kinga O.

gwiazdki
Serdecznie Polecam! Pełen profesjonalizm oraz 100% zaangażowania i wiedzy. Indywidualne podejście do sprawy i bardzo dobry kontakt.
google grafika

Poznaj zakres usług

Indywidualne podejście do każdej sprawy

prostokąt