google grafika
prostokąt

Strona głównaAdwokat Mińsk Mazowiecki

Adwokat Mińsk Mazowiecki

Prawo rodzinne

Główną specjalizacją Naszej Kancelarii jest prawo rodzinne. Wiemy jak wymagające emocjonalnie mogą być sprawy o rozwód, sprawy o alimenty, władzę rodzicielską czy kontakty z dzieckiem. Wiemy również, jak bardzo mogą być skomplikowane. Oczekiwaniom Klientów chcącym powierzyć prowadzenie swojej sprawy – wychodzimy naprzeciw. Mecenas Michał Dobies specjalizujący się w szeroko rozumianym prawie rodzinnym prowadzi sprawy o:

 • rozwód,
 • separację,
 • podział majątku wspólnego,
 • alimenty,
 • uregulowanie kontaktów z dzieckiem,
 • władzę rodzicielską,
 • ustanowienie rozdzielności majątkowej,
 • ustalenie ojcostwa,
 • zaprzeczenie ojcostwa,
 • wyrażenie zgody na dokonanie czynności przekraczającej zwykły zarząd,
 • ustalenie miejsca zamieszkania dziecka
 • i wiele innych.

 

Sprawy rodzinne – rozwód

Sprawy o rozwód są jednymi z najbardziej skomplikowanych spraw rodzinnych. To właśnie w sprawie rozwodowej sąd ureguluje kwestie związane z naszym rozwodem i orzeczeniem o winie za rozpad związku małżeńskiego, władzą rodzicielską nad naszymi dziećmi, kontaktami z dziećmi czy alimentami. Czasochłonność, stopień skomplikowania sprawy, obszerność materiału dowodowego wpływa na to, że większość Klientów odwiedzających Naszą Kancelarię decyduje się powierzyć Nam swoją sprawę. Zaufaj specjalistom. Adwokat od spraw rodzinnych w Mińsku Mazowieckim i nie tylko – mecenas Michał Dobies oferuje profesjonalną pomoc prawną.

 

Sprawy rodzinne – alimenty

Sprawa o podwyższenie alimentów? Sprawa o obniżenie alimentów? Sprawa o uchylenie się od alimentów? 3 x TAK. W każdej z tych spraw Nasza Kancelaria świadczy pomoc prawną. Mecenas Michał Dobies podejmuje się prowadzenia spraw dotyczących alimentów w Sądzie Rejonowym w Mińsku Mazowieckim jak i w instancji odwoławczej.

 

Konieczność uregulowania kontaktów z dzieckiem

Czy można inaczej uregulować kontakty z dzieckiem? Oczywiście. Nasza Kancelaria pomaga Klientom w uzyskaniu rozstrzygnięcia w sądzie, które rozszerzy ich kontakty z dzieckiem. Również świadczymy obsługę prawną dotyczącą ograniczenia kontaktów z dzieckiem. Całkowita zmiana formy kontaktów? To również jest możliwe. Zapraszamy do kontaktu.

 

Co z władzą rodzicielską nad wspólnymi małoletnimi dziećmi?

Nasza Kancelaria świadczy pomoc prawną w sprawach o ograniczenie władzy rodzicielskiej, pozbawienie władzy rodzicielskiej i przywrócenie władzy rodzicielskiej. Kompleksowa pomoc adwokata w Mińsku Mazowieckim lub w sądzie w innym mieście– kluczem do sukcesu.

 

 

 

Prawo spadkowe 

Sprawa dotycząca dziedziczenia, zachowku lub wydziedziczenia? Zapraszamy. Adwokat Michał Dobies reprezentuje klientów w sprawach spadkowych w Sądzie Rejonowym w Mińsku Mazowieckim oraz w instancji odwoławczej. Prowadzi sprawy m.in. o:

 • stwierdzenie nabycia spadku na podstawie ustawy,
 • stwierdzenie nabycia spadku na podstawie testamentu,
 • zachowek,
 • dział spadku,
 • wykonanie zapisu,
 • podważenie testamentu,
 • uchylenie się od skutków prawnych niezłożenia w terminie oświadczenia o odrzuceniu spadku,
 • wyrażenie zgody przez sąd na odrzucenie spadku w imieniu małoletniego,
 • uznanie za niegodnego dziedziczenia,
 • podważenie wydziedziczenia,
 • wyłączenie małżonka od dziedziczenia,
 • inne.

 

 

 

Prawo karne

Potrzebujesz pomocy prawnej w sprawach karnych w Mińsku Mazowieckim? Nie wiesz co grozi Ci za dane zachowanie i chciałbyś skonsultować się z adwokatem? Adwokat Michał Dobies prowadzi sprawy z zakresu prawa karnego w Mińsku Mazowieckim oraz na terytorium całego kraju.

SPRAWY: O PRZESTĘPSTWA / O WYKROCZENIA

 

 

Potrzebny prawnik w Mińsku Mazowieckim? – Zapraszamy do kontaktu

Jeżeli potrzebujecie Państwo pomocy prawnej adwokata w Mińsku Mazowieckim, który profesjonalnie zajmie się Państwa sprawą, fachowo przeanalizuje posiadaną dokumentację i oceni sytuację procesową, trafiliście Państwo pod właściwy adres.

Celem umówienia konsultacji prawnej zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem telefonu: 791-571-605 lub kontaktu mailowego: kancelaria@dobies-adwokat.pl. Kancelaria Adwokacka Adwokat Michał Dobies mieści się w Warszawie przy ul. Chłodnej 22A lok.9/10. Posiada również Filię w Żurominie przy ul. Wyzwolenia 75.

Umów się na konsultację

Gwarantuję indywidualne podejście do każdej sprawy

Dlaczego warto
nawiązać współpracę?

prostokat cudzysłów
avatar

Elżbieta K.-F.

gwiazdki
Rozwód z orzekaniem o winie, alimentami oraz kontaktami z dziećmi na 1 rozprawie. Sympatyczny, rzeczowy i uczciwy adwokat. Przygotował mnie porządnie, dużo spotkań, rozmów zaowocowało szybkim rozwodem na 1 rozprawie. Zawsze pod telefonem, chętnie doradzał i instruował. Po rozwodzie nadal interesował się mną, tzn. jak się sprawy potoczyły i czy nie potrzebuję pomocy. Polecam Pana Michała.
avatar

Sandra K.

gwiazdki
Korzystałam z porady prawnej u Pana Michała i z czystym sumieniem polecam. Pełen profesjonalizm. Ludzkie, pełne empatii podejście do problemu i co najważniejsze - znalezienie satysfakcjonującego rozwiązania. Mogłam w pełni polegać na p.Michale, byliśmy w ciągłym kontakcie telefonicznym, dzięki czemu byłam spokojniejsza.
avatar

Sebastian B.

gwiazdki
Pan Mecenas Michał Dobies gwarantuje pełen profesjonalizm, skrupulatność i zaangażowanie. Poprzez szczególne podejście, wiele empatii i zrozumienia klient może z całą pewnością czuć się "zaopiekowany" i bezpieczny.
avatar

Paulina Z.

gwiazdki
POLECAM! Kontaktowy, sympatyczny, prosjonalny, rzetelny. Bardzo chętny do wysłuchania i pomocy. Z dużym zaangażowaniem podchodzi do sprawy.
avatar

Nina W.

gwiazdki
Najlepszy adwokat na terenie Żuromina i Warszawy. Ma ogromną wiedzę w zakresie prawa rodzinnego ale zajmuje się również innymi sprawami. Profesjonalny, rzetelny i bardzo kontaktowy. Angażuje się w powierzoną sprawę w 100%. Serdecznie polecam Pana Michała :)
avatar

Paweł D.

gwiazdki
Pełen profesjonalizm, fachowe podejście do klienta, ogromna wiedza, doskonały kontakt. Polecam
avatar

Kinga O.

gwiazdki
Serdecznie Polecam! Pełen profesjonalizm oraz 100% zaangażowania i wiedzy. Indywidualne podejście do sprawy i bardzo dobry kontakt.
google grafika

Poznaj zakres usług

Indywidualne podejście do każdej sprawy

prostokąt