google grafika
prostokąt

Strona głównaAdwokat Marki

Adwokat Marki

Adwokat – pomoc prawna

Mieszkasz w Markach i szukasz adwokata w Markach lub okolicy? Potrzebujesz porady adwokackiej? Konieczna jest reprezentacja Twoich interesów w sądzie? Trafiłaś / -eś pod właściwy adres. Nasza kancelaria adwokacka podejmuje się prowadzenia spraw z zakresu prawa cywilnego, prawa rodzinnego, karnego oraz prawa spadkowego w Markach i nie tylko.

 

 

Prawnik rodzinny w Markach i nie tylko

Mecenas Michał Dobies podejmuje się prowadzenia spraw z zakresu prawa rodzinnego m.in. takich jak:

 

 • rozwód (rozwód z orzeczeniem o winie, rozwód bez orzekania o winie),
 • separację (z orzeczenie o winie, bez orzekania o winie),
 • alimenty na dzieci,
 • kontakty z dziećmi,
 • dotyczące władzy rodzicielskiej,
 • dotyczące podziału majątku wspólnego małżonków,
 • inne z zakresu prawa rodzinnego.

 

Sprawy o rozwód lub o separację są sprawami, które dominują w kancelariach adwokackich specjalizujących się w prawie rodzinnym. Aby zainicjować sprawę o rozwód lub separację należy złożyć do sądu pozew o rozwód lub pozew o separację. Sprawy niniejsze rozpoznaje w pierwszej instancji – sąd okręgowy (w Warszawie jest to Sąd Okręgowy w Warszawie lub Sąd Okręgowy Warszawa – Praga w Warszawie). Od wyroku rozwodowego lub wyroku orzekającego separację możemy odwołać się do sądu drugiej instancji – sądu apelacyjnego (w Warszawie jest to Sąd Apelacyjny w Warszawie). Mecenas Michał Dobies podejmuje się prowadzenia nawet najbardziej skomplikowanych spraw o rozwód lub o separację.

 

Jeżeli jesteś już po rozwodzie, a Twoja sytuacja lub sytuacja dziecka zmieniła się w porównaniu do sytuacji w czasie orzekania wyroku rozwodowego, możesz zainicjować odrębną sprawę np. o podwyższenie alimentów lub sprawę o zmianę kontaktów. Taką sprawę należy zainicjować w sądzie rejonowym. Celem objaśnienia sprawy, przeanalizowania materiału dowodowego, warto umówić się na poradę prawną do adwokata rodzinnego specjalizującego się w prawie rodzinnym.

 

 

Prawnik od spraw spadkowych

Adwokat Michał Dobies prowadzi również praktykę w zakresie spraw spadkowych, m.in. o:

 

 • stwierdzenie nabycia spadku na podstawie ustawy,
 • stwierdzenie nabycia spadku na podstawie testamentu,
 • dział spadku,
 • zachowek,
 • inne z zakresu prawa spadkowego.

 

Sprawy spadkowe dotykają praktycznie każdego z nas. Aby uregulować kwestie spadkowe po zmarłym warto zainicjować sprawę sądową o stwierdzenie nabycia spadku. Orzeczenie wydane przez sąd w sprawie o stwierdzenie nabycia spadku potwierdza nasze prawa i udziały do spadku po zmarłym. Warto również dokonać podziału spadku – nikt bowiem nie chce w dłuższej perspektywie czasu dzielić z kimś danej rzeczy, przypadającej nam ze spadku. Zostałaś / -eś pominięty w testamencie? Warto rozważyć dochodzenie zachowku. Czy nam on przysługuje? Mecenas Michał Dobies wyjaśni na konsultacji prawnej wszelkie kwestie dotyczące zachowku.

 

 

Adwokat od spraw karnych i wykroczeń

Adwokat Michał Dobies prowadzi sprawy z zakresu prawa karnego i wykroczeń – reprezentuje swoich Klientów przed organami ścigania, jak również na etapie sądowym – przed sądem pierwszej i drugiej instancji.

 

Nasza kancelaria adwokacka prowadzi m.in. sprawy o:

 • przestępstwa,
 • wykroczenia,
 • uzyskanie systemu dozoru elektronicznego tzw. bransoletki,
 • przerwę w wykonywaniu kary pozbawienia wolności,
 • warunkowe przedterminowe zwolnienie z odbycia reszty kary pozbawienia wolności,
 • inne.

 

 

Potrzebujesz adwokata w Markach? Zapraszamy do kontaktu

Szukasz adwokata, który w sposób kompleksowy zajmie się Twoją sprawą? Wpisujesz w wyszukiwarkę „adwokat w Markach” i nie wiesz do kogo się udać? Zapraszamy do kontaktu z Naszą kancelarią adwokacką. Co prawda siedziba główna kancelarii adwokackiej mieści się w Warszawie, niemniej jednak z uwagi na bliskość położenia obu miast, dojazd do Naszej kancelarii adwokackiej nie stanowi większego problemu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem telefonu: 791571605 oraz odwiedzania Naszego biura przy ul. Chłodnej 22 A lok. 9/10 w Warszawie.

Umów się na konsultację

Gwarantuję indywidualne podejście do każdej sprawy

Dlaczego warto
nawiązać współpracę?

prostokat cudzysłów
avatar

Elżbieta K.-F.

gwiazdki
Rozwód z orzekaniem o winie, alimentami oraz kontaktami z dziećmi na 1 rozprawie. Sympatyczny, rzeczowy i uczciwy adwokat. Przygotował mnie porządnie, dużo spotkań, rozmów zaowocowało szybkim rozwodem na 1 rozprawie. Zawsze pod telefonem, chętnie doradzał i instruował. Po rozwodzie nadal interesował się mną, tzn. jak się sprawy potoczyły i czy nie potrzebuję pomocy. Polecam Pana Michała.
avatar

Sandra K.

gwiazdki
Korzystałam z porady prawnej u Pana Michała i z czystym sumieniem polecam. Pełen profesjonalizm. Ludzkie, pełne empatii podejście do problemu i co najważniejsze - znalezienie satysfakcjonującego rozwiązania. Mogłam w pełni polegać na p.Michale, byliśmy w ciągłym kontakcie telefonicznym, dzięki czemu byłam spokojniejsza.
avatar

Sebastian B.

gwiazdki
Pan Mecenas Michał Dobies gwarantuje pełen profesjonalizm, skrupulatność i zaangażowanie. Poprzez szczególne podejście, wiele empatii i zrozumienia klient może z całą pewnością czuć się "zaopiekowany" i bezpieczny.
avatar

Paulina Z.

gwiazdki
POLECAM! Kontaktowy, sympatyczny, prosjonalny, rzetelny. Bardzo chętny do wysłuchania i pomocy. Z dużym zaangażowaniem podchodzi do sprawy.
avatar

Nina W.

gwiazdki
Najlepszy adwokat na terenie Żuromina i Warszawy. Ma ogromną wiedzę w zakresie prawa rodzinnego ale zajmuje się również innymi sprawami. Profesjonalny, rzetelny i bardzo kontaktowy. Angażuje się w powierzoną sprawę w 100%. Serdecznie polecam Pana Michała :)
avatar

Paweł D.

gwiazdki
Pełen profesjonalizm, fachowe podejście do klienta, ogromna wiedza, doskonały kontakt. Polecam
avatar

Kinga O.

gwiazdki
Serdecznie Polecam! Pełen profesjonalizm oraz 100% zaangażowania i wiedzy. Indywidualne podejście do sprawy i bardzo dobry kontakt.
google grafika

Poznaj zakres usług

Indywidualne podejście do każdej sprawy

prostokąt