google grafika
prostokąt

Strona głównaAdwokat Łomianki

Adwokat Łomianki

Adwokat – pomoc prawna

Jeżeli jesteście Państwo mieszkańcami Łomianek lub pobliskich miejscowości i szukacie adwokata, który w sposób profesjonalny zajmie się Państwa sprawą, sporządzi pisma procesowe i będzie reprezentował Państwa w sądzie – trafiliście pod właściwy adres. Nasza kancelaria adwokacka prowadzi sprawy z zakresu prawa rodzinnego, prawa cywilnego, prawa spadkowego oraz prawa karnego i wykroczeń.

 

 

Prawo rodzinne

Mecenas Michał Dobies prowadzi sprawy z zakresu prawa rodzinnego takie jak:

 • rozwód (rozwód z orzeczeniem o winie, rozwód bez orzekania o winie),
 • alimenty na dzieci,
 • kontakty z dziećmi,
 • dotyczące władzy rodzicielskiej,
 • dotyczące podziału majątku wspólnego małżonków,
 • inne z zakresu prawa rodzinnego.

 

 

Sprawy o rozwód sąd jednymi z najczęściej wnoszonych do sądu spraw rodzinnych. Pozew rozwodowy rozpoznaje sąd okręgowy. Opłata sądowa od pozwu rozwodowego jest stała i wynosi 600 zł. Od rozstrzygnięcia sądu I instancji czyli od wyroku rozwodowego możemy odwołać się do sądu II instancji – sądu apelacyjnego. Wyrok rozwodowy zawiera w swojej treści, co najmniej rozstrzygnięcie o:

 • rozwiązaniu małżeństwa przez rozwód (może zawierać adnotację o winie małżonka za rozpad małżeństwa albo o braku winy małżonków za rozpad małżeństwa),
 • władzy rodzicielskiej nad wspólnym małoletnim dzieckiem stron,
 • miejscu zamieszkania wspólnego małoletniego dziecka przy danym rodzicu,
 • o kontaktach ze wspólnym małoletnim dzieckiem ustalonych dla tego rodzica, który na co dzień z dzieckiem nie zamieszkuje,
 • o alimentach na dziecko.

Istnieje możliwość zainicjowania odrębnej „samodzielnej” sprawy rodzinnej np. tylko o alimenty, kontakty z dzieckiem czy tylko dotyczącą władzy rodzicielskiej (ograniczenie władzy rodzicielskiej lub pozbawienie władzy rodzicielskiej). Taką sprawę inicjujemy w sądzie rejonowym, zaś odwołanie od orzeczenia (apelacja) będzie rozpoznawana przez sąd okręgowy. Inicjując każdą sprawę z zakresu prawa rodzinnego warto skonsultować się z prawnikiem zajmującym się prawem rodzinnym, np. adwokatem rozwodowym. Istotne jest zgromadzenie materiału dowodowego, ocena szans na satysfakcjonujące nas rozstrzygnięcie, obranie prawidłowej praktyki procesowej.

 

 

Prawo spadkowe

Adwokat Michał Dobies prowadzi również praktykę w zakresie spraw spadkowych, m.in. o:

 • stwierdzenie nabycia spadku na podstawie ustawy,
 • stwierdzenie nabycia spadku na podstawie testamentu,
 • dział spadku,
 • zachowek,
 • inne z zakresu prawa spadkowego.

 

Podstawową sprawą spadkową jest sprawa o stwierdzenie nabycia spadku. Orzeczenie sądu potwierdza nasze prawa do spadku po danej osoby – spadkodawcy. Otrzymać spadek możemy albo w oparciu o sporządzony przez spadkodawcę testament albo w oparciu o ustawę (sytuacja kiedy testamentu nie ma). Niejednokrotnie strona nie zgadza się, z różnych powodów, z formą dziedziczenia testamentowego – kancelaria adwokacka prowadzi sprawy, w których kwestionowany jest testament (podważenie testamentu). Warto również zastanowić się nad zainicjowaniem sprawy o dział spadku, który otrzymaliśmy – zapewne wespół z kilkoma spadkobiercami – od spadkodawcy. Celem sprawy działowej o dział spadku jest jasne podzielenie, które składniki spadku przypadną danej osobie na wyłączną własność. Jeżeli jednak, jesteśmy osobą najbliższą, nie otrzymaliśmy spadku albo spadek jest pusty, ponieważ spadkodawca przed śmiercią rozdysponował swoim majątkiem, warto zastanowić się nad sprawą o zachowek. Adwokat od spraw spadkowych pomoże, doradzi, będzie reprezentował nas w sądzie.

 

 

Prawo karne i wykroczeń

Adwokat w Łomiankach i nie tylko – mecenas Michał Dobies prowadzi sprawy z zakresu prawa karnego i wykroczeń, tak na etapie postępowania przygotowawczego – reprezentuje swoich Klientów przed organami ścigania, jak również na etapie sądowym – przed sądem I i II instancji.

Nasza kancelaria adwokacka prowadzi m.in. sprawy o:

 • przestępstwa,
 • wykroczenia,
 • uzyskanie systemu dozoru elektronicznego tzw. bransoletki,
 • przerwę w wykonywaniu kary pozbawienia wolności,
 • warunkowe przedterminowe zwolnienie z odbycia reszty kary pozbawienia wolności,
 • inne.

 

 

Potrzebujesz adwokata w Łomiankach? Zapraszamy do kontaktu

Szukasz adwokata, który w sposób kompleksowy zajmie się Twoją sprawą? Wpisujesz w wyszukiwarkę „adwokat w Łomiankach” i nie wiesz do kogo się udać? Zapraszamy do kontaktu z Naszą kancelarią adwokacką. Co prawda siedziba główna kancelarii adwokackiej mieści się w Warszawie, niemniej jednak z uwagi na bliskość położenia obu miast, dojazd do Naszej kancelarii adwokackiej nie stanowi większego problemu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem telefonu: 791571605 oraz odwiedzania Naszego biura przy ul. Chłodnej 22 A lok. 9/10 w Warszawie.

Umów się na konsultację

Gwarantuję indywidualne podejście do każdej sprawy

Dlaczego warto
nawiązać współpracę?

prostokat cudzysłów
avatar

Elżbieta K.-F.

gwiazdki
Rozwód z orzekaniem o winie, alimentami oraz kontaktami z dziećmi na 1 rozprawie. Sympatyczny, rzeczowy i uczciwy adwokat. Przygotował mnie porządnie, dużo spotkań, rozmów zaowocowało szybkim rozwodem na 1 rozprawie. Zawsze pod telefonem, chętnie doradzał i instruował. Po rozwodzie nadal interesował się mną, tzn. jak się sprawy potoczyły i czy nie potrzebuję pomocy. Polecam Pana Michała.
avatar

Sandra K.

gwiazdki
Korzystałam z porady prawnej u Pana Michała i z czystym sumieniem polecam. Pełen profesjonalizm. Ludzkie, pełne empatii podejście do problemu i co najważniejsze - znalezienie satysfakcjonującego rozwiązania. Mogłam w pełni polegać na p.Michale, byliśmy w ciągłym kontakcie telefonicznym, dzięki czemu byłam spokojniejsza.
avatar

Sebastian B.

gwiazdki
Pan Mecenas Michał Dobies gwarantuje pełen profesjonalizm, skrupulatność i zaangażowanie. Poprzez szczególne podejście, wiele empatii i zrozumienia klient może z całą pewnością czuć się "zaopiekowany" i bezpieczny.
avatar

Paulina Z.

gwiazdki
POLECAM! Kontaktowy, sympatyczny, prosjonalny, rzetelny. Bardzo chętny do wysłuchania i pomocy. Z dużym zaangażowaniem podchodzi do sprawy.
avatar

Nina W.

gwiazdki
Najlepszy adwokat na terenie Żuromina i Warszawy. Ma ogromną wiedzę w zakresie prawa rodzinnego ale zajmuje się również innymi sprawami. Profesjonalny, rzetelny i bardzo kontaktowy. Angażuje się w powierzoną sprawę w 100%. Serdecznie polecam Pana Michała :)
avatar

Paweł D.

gwiazdki
Pełen profesjonalizm, fachowe podejście do klienta, ogromna wiedza, doskonały kontakt. Polecam
avatar

Kinga O.

gwiazdki
Serdecznie Polecam! Pełen profesjonalizm oraz 100% zaangażowania i wiedzy. Indywidualne podejście do sprawy i bardzo dobry kontakt.
google grafika

Poznaj zakres usług

Indywidualne podejście do każdej sprawy

prostokąt