google grafika
prostokąt

Strona głównaAdwokat Ciechanów

Adwokat Ciechanów

W dzisiejszych czasach pomoc adwokata stała się codziennością. Pełnomocnik zawodowy posiada należyte przygotowanie merytoryczne i doświadczenie zawodowe w reprezentacji interesów klienta. Obsługa prawna, konsultacja prawna, negocjacje czy prowadzenie sprawy sądowej, to tylko niektóre z przykładów, w których Nasza Kancelaria świadczy wsparcie. Warto zaufać profesjonalistom.

 

Prawo rodzinne – rozwód i inne

Szukasz pomocy adwokata w sprawach rodzinnych w Ciechanowie? Nie wiesz jak zainicjować sprawę o rozwód, sprawę o alimenty, sprawę o kontakty z dzieckiem? Chcesz ograniczyć władzę rodzicielską albo pozbawić władzy rodzicielskiej drugiego rodzica i nie wiesz jakie kroki poczynić? Zastanawiasz się, który z adwokatów to dobry adwokat od rozwodów w Ciechanowie? Mecenas Michał Dobies prowadzi sprawy z zakresu prawa rodzinnego, podejmuje się spraw m.in. o:

 • rozwód (rozwód z orzeczeniem o winie / rozwód bez orzekania o winie),
 • separację (z orzeczeniem o winie / bez orzekania o winie),
 • podział majątku wspólnego małżonków,
 • alimenty (podwyższenie alimentów / obniżenie alimentów / uchylenie alimentów),
 • uregulowanie kontaktów z dzieckiem,
 • władzę rodzicielską (ograniczenie władzy rodzicielskiej / pozbawienie władzy rodzicielskiej),
 • ustanowienie rozdzielności majątkowej,
 • ustalenie ojcostwa,
 • zaprzeczenie ojcostwa,
 • wyrażenie zgody na dokonanie czynności przekraczającej zwykły zarząd majątkiem dziecka,
 • ustalenie miejsca zamieszkania dziecka
 • i wiele innych.

 

Prawo rodzinne – alimenty

Wiele spraw z zakresu prawa rodzinnego, które prowadzi Nasza Kancelaria to sprawy o alimenty. Pomagamy Naszym Klientom uzyskać podwyższenie alimentów, obniżenie alimentów oraz uchylić się od obowiązku alimentacyjnego. Wraz z Klientami opracowujemy taktykę procesowa w sprawie o alimenty. Reprezentujemy Klientów w sprawach alimentacyjnych przed Sądem Rejonowym w Ciechanowie, Sądem Okręgowym w Płocku oraz przed innymi sądami na terenie województwa mazowieckiego i całej Polski.

 

Prawo rodzinne kontakty z dzieckiem

Sprawy o ustalenie kontaktów z dziećmi to podstawowy typ spraw z zakresu prawa rodzinnego, którymi zajmuje się Nasza Kancelaria. Często między rodzicami dziecka istnieje brak porozumienia co do formy kontaktów z dzieckiem, terminu kontaktów z dzieckiem, długości kontaktów z dzieckiem. Niejednokrotnie jeden z rodziców swoim zachowaniem uniemożliwia bądź poważnie utrudnia kontakty rodzica z dzieckiem. Co zrobić w takiej sytuacji? Konieczne jest zainicjowanie sprawy o ustalenie kontaktów przez sąd. Jak to zrobić? Wielce pomocne będzie profesjonalne podejście do sprawy, fachowe sporządzenie wniosku inicjującego sprawę oraz jego uargumentowanie. Adwokat od kontaktów z dzieckiem? – Tak, zajmujemy się tym. Nasza Kancelaria prowadzi sprawy o kontakty w Ciechanowie oraz na terenie całego kraju. W interesie Naszych Klientów jest uzyskanie satysfakcjonującego ich rozstrzygnięcia, do czego dążymy, do czego dokładamy maksimum starań. Mamy jednak również na uwadze, że dobro dziecka jest dobrem priorytetowym. Wobec powyższego zawsze staramy się w naszej pracy pogodzić interes rodzica i interes dziecka.

 

Prawo rodzinne władza rodzicielska

Sprawy o ograniczenie władzy rodzicielskiej jednemu z rodziców, pozbawienie władzy rodzicielskiej, przywrócenie władzy rodzicielskiej stanowią kolejny poddział spraw rodzinnych, którymi zajmuje się mecenas Michał Dobies. Zaczynając od konsultacji z klientem, proponujemy taktykę prowadzenia sprawy. Prowadzimy sprawy dotyczące władzy rodzicielskiej na terenie całego kraju. Podejmujemy się prowadzenia spraw rodzinnych nawet tych z kategorii tzw. beznadziejnych. Pomagamy – radzimy – reprezentujemy.

 

 

 

Prawo spadkowe 

Sprawa dotycząca dziedziczenia, zachowku lub wydziedziczenia? Zapraszamy. Adwokat od spraw spadkowych w Ciechanowie i nie tylko -prawnik Michał Dobies reprezentuje klientów w sprawach spadkowych w Sądzie Rejonowym w Ciechanowie oraz w instancji odwoławczej. Prowadzi sprawy m.in. o:

 • stwierdzenie nabycia spadku,
 • zachowek,
 • spadek i dział spadku,
 • niegodność dziedziczenia,
 • wykonanie zapisu,
 • związane z kwestionowaniem testamentu,
 • inne.

 

 

Prawo karne 

Potrzebujesz pomocy prawnej w sprawach karnych? Nie wiesz co grozi Ci za dane zachowanie i chciałbyś skonsultować się z adwokatem? Mecenas Michał Dobies prowadzi sprawy z zakresu prawa karnego na terytorium całego kraju.

 

 

Co wyróżnia Naszą Kancelarię? Wiemy, że w dzisiejszych czasach pomoc prawnika przy wielu sprawach życia codziennego zdaje się być konieczna. Wiemy również jak ważny jest dobry kontakt ze swoim pełnomocnikiem i zadowolenie Klienta, dlatego świadczymy usługi prawne w sposób rzetelny, dokładając wszelkich starań, aby każdy z Naszych Klientów był usatysfakcjonowany działaniami podjętymi przez Naszą Kancelarię. Dyspozycyjność, zaangażowanie oraz duży obszar terytorialny, na którym świadczymy usługi prawne – to wszystko znajdziecie Państwo w Naszej Kancelarii. Zapraszamy.

 

 

 

Potrzebny adwokat w Ciechanowie? – Zapraszamy do kontaktu

Jeżeli potrzebujecie Państwo pomocy prawnej prawnika od rozwodów, alimentów, kontaktów z dziećmi, spraw spadkowych lub spraw karnych, który profesjonalnie zajmie się Państwa sprawą, fachowo przeanalizuje posiadaną dokumentację i oceni sytuację procesową, trafiliście Państwo pod właściwy adres. Mecenas Michał Dobies świadczy obsługę prawną na terenie całego kraju.

Celem umówienia konsultacji prawnej zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem telefonu: 791-571-605 lub kontaktu mailowego: kancelaria@dobies-adwokat.pl, jak również za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie www. Kancelaria Adwokacka Adwokat Michał Dobies mieści się w Warszawie przy ul. Chłodnej 22A lok.9/10. Posiada również Filię w Żurominie przy ul. Wyzwolenia 75.

 

Umów się na konsultację

Gwarantuję indywidualne podejście do każdej sprawy

Najczęstsze pytania

Sprawy o rozwód rozpoznawane są zawsze przez Sąd Okręgowy w pierwszej instancji, w drugiej instancji – przez Sąd Apelacyjny (sąd odwoławczy w sprawach o rozwód). Dla osób, które miały ostatnie miejsce zamieszkania w Ciechanowie czy w okolicach Ciechanowa – właściwy do rozpoznania sprawy rozwodowej będzie Sąd Okręgowy w Płocku, o ile choć jeden z małżonków nadal w tym okręgu ma miejsce zamieszkania lub zwykłego pobytu. Z braku takiej podstawy, wyłącznie właściwy jest sad miejsca zamieszkania strony pozwanej, a dopiero jeżeli tej podstawy nie ma – sąd miejsca zamieszkania strony powodowej czyli składającej pozew o rozwód.

Wybierając adwokata do poprowadzenia sprawy o rozwód warto w pierwszej kolejności zapytać rodzinę lub znajomych czy mogą polecić adwokata z którego usług prawnych w tym zakresie korzystali. Po drugie, warto aby owy adwokat specjalizował się w sprawach rodzinnych. Po trzecie, warto umówić się do wybranego przez nas adwokata na wstępną konsultację prawną, która rozwieje nasze wątpliwości czy jest to prawnik, który w sposób profesjonalny i zgodny z naszymi oczekiwaniami zajmie się naszą sprawą czy jednak powinniśmy szukać innego prawnika, którego koncepcja na poprowadzenie sprawy rozwodowej i styl pracy będzie nam bardziej odpowiadał. Jeżeli nie mamy adwokata rodzinnego, którego może polecić nam ktoś znajomy – pozostaje nam internet.

Bazując na moim doświadczeniu zawodowym tak samo często inicjują sprawy rozwodowe obie strony.

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, zależy bowiem od rodzaju sprawy oraz od specjalizacji adwokata jakiego szukamy. Oczywiście praktycznie w każdym mieście, w którym jest sąd rejonowy znajdziemy kancelarię adwokacką – w Ciechanowie również, niemniej jednak nie powinniśmy tracić z pola widzenia podstawowej kwestii – szukamy specjalisty do poprowadzenia naszej sprawy. Wobec czego warto czasem popytać znajomych, poszukać w internecie, poczytać opinię, aby znaleźć adwokata specjalistę zgodnego z rodzajem naszej sprawy – nawet mającego siedzibę kancelarii adwokackiej w innym mieście.

Jak już wskazano powyżej, nie jest możliwe przeprowadzenie sprawy o rozwód w sądzie w Ciechanowie z uwagi na brak sądu okręgowego w Ciechanowie, a tylko taki sąd jest właściwy w pierwszej instancji do rozpoznania sprawy o rozwód. Standardowo, na pierwszy termin rozprawy w sprawie o rozwód czekamy od 3 do 7 miesięcy.

W pierwszej kolejności warto porozmawiać, choćby telefonicznie, z wybranym przez nas adwokatem. Ciężko bowiem określić po samej nazwie „sprawa spadkowa” co konkretnego klient ma namyśli, albowiem może to być sprawa o stwierdzenie nabycia spadku, sprawa o zmianę postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku, sprawa o zapłatę zachowku, sprawa o dział spadku czy inna sprawa, która co prawda wiąże się w jakiś sposób ze spadkiem, ale do „czystych” spraw spadkowej raczej jej nie zaliczymy. Dobry adwokat specjalizujący się w sprawach spadkowych na pewno poradzi sobie z każdą sprawą spadkową, jak i sprawą cywilną.

Opłata sądowa od pozwu o rozwód wynosi 600 zł. Jest to opłata stała. Jeżeli sprawa rozwodowa zakończy się wyrokiem rozwodowym rozwiązującym małżeństwo bez orzekania o winie któregokolwiek małżonka za rozpad pożycia małżeńskiego – sąd zwraca część opłaty tj. 300 zł zaś 150 zł zwraca nam drugi małżonek. Finalnie, rozwód bez orzekania o winie, jeżeli chodzi o opłatę sądową, będzie kosztował nas 150 zł. Inną kwestią jest zaś honorarium adwokata rozwodowego reprezentującego nas w sądzie. Co więcej, w sprawie mogą zaistnieć inne koszty (oprócz opłaty sądowej od pozwu rozwodowego oraz honorarium adwokata) np. koszt opłaty sądowej za sporządzenie opinii przez OZSS.

Dlaczego warto
nawiązać współpracę?

prostokat cudzysłów
avatar

Elżbieta K.-F.

gwiazdki
Rozwód z orzekaniem o winie, alimentami oraz kontaktami z dziećmi na 1 rozprawie. Sympatyczny, rzeczowy i uczciwy adwokat. Przygotował mnie porządnie, dużo spotkań, rozmów zaowocowało szybkim rozwodem na 1 rozprawie. Zawsze pod telefonem, chętnie doradzał i instruował. Po rozwodzie nadal interesował się mną, tzn. jak się sprawy potoczyły i czy nie potrzebuję pomocy. Polecam Pana Michała.
avatar

Sandra K.

gwiazdki
Korzystałam z porady prawnej u Pana Michała i z czystym sumieniem polecam. Pełen profesjonalizm. Ludzkie, pełne empatii podejście do problemu i co najważniejsze - znalezienie satysfakcjonującego rozwiązania. Mogłam w pełni polegać na p.Michale, byliśmy w ciągłym kontakcie telefonicznym, dzięki czemu byłam spokojniejsza.
avatar

Sebastian B.

gwiazdki
Pan Mecenas Michał Dobies gwarantuje pełen profesjonalizm, skrupulatność i zaangażowanie. Poprzez szczególne podejście, wiele empatii i zrozumienia klient może z całą pewnością czuć się "zaopiekowany" i bezpieczny.
avatar

Paulina Z.

gwiazdki
POLECAM! Kontaktowy, sympatyczny, prosjonalny, rzetelny. Bardzo chętny do wysłuchania i pomocy. Z dużym zaangażowaniem podchodzi do sprawy.
avatar

Nina W.

gwiazdki
Najlepszy adwokat na terenie Żuromina i Warszawy. Ma ogromną wiedzę w zakresie prawa rodzinnego ale zajmuje się również innymi sprawami. Profesjonalny, rzetelny i bardzo kontaktowy. Angażuje się w powierzoną sprawę w 100%. Serdecznie polecam Pana Michała :)
avatar

Paweł D.

gwiazdki
Pełen profesjonalizm, fachowe podejście do klienta, ogromna wiedza, doskonały kontakt. Polecam
avatar

Kinga O.

gwiazdki
Serdecznie Polecam! Pełen profesjonalizm oraz 100% zaangażowania i wiedzy. Indywidualne podejście do sprawy i bardzo dobry kontakt.
google grafika

Poznaj zakres usług

Indywidualne podejście do każdej sprawy

prostokąt