prostokąt

Strona głównaAdwokat alimenty Warszawa

Adwokat od alimentów

 

Adwokat alimenty Warszawa – kiedy konieczna jest porada prawna?

Adwokat alimenty Warszawa. Wiele osób, czy to tworzących związek nieformalny, czy już po jego sformalizowaniu, boryka się z pytaniem: kto powinien ponosić koszty utrzymania dziecka i w jakiej wysokości? Odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista i zależy od wielu czynników. W każdej jednak sytuacji możemy poradzić się doświadczonego adwokata od spraw rodzinnych zajmujących się alimentami na dziecko. Mecenas Michał Dobies – adwokat prowadzący sprawy o alimenty w Warszawie oraz w innych rejonach Polski służy pomocą w każdej sprawie rodzinnej.

 

Adwokat od spraw alimentacyjnych

Jak powyżej wskazano, z inną sytuacją będziemy mieli do czynienia kiedy Strony tworzą związek formalny, z inną – kiedy żyją w związku nieformalnym. Jeszcze inaczej będzie się kształtowała sytuacja kiedy Strony utrzymują ze sobą kontakt wyłącznie ze względu na wspólne małoletnie dziecko. Istotne znaczenie dla wysokości alimentów ma również to, z którym z rodziców na co dzień dziecko przebywa, tzn. który z rodziców jest dla dziecka rodzicem pierwszoplanowym, priorytetowym. Sąd, zasądzając kwotę alimentów na dziecko, uwzględni również aktualne usprawiedliwione potrzeby małoletniego dziecka, jak również możliwości zarobkowe i majątkowe tak matki, jak i ojca dziecka. Nie bez znaczenia również jest osobisty wkład danego rodzica w wychowanie i rozwój dziecka – ma on wymiar niematerialny, niemniej jednak również i ten aspekt sąd uwzględni zasądzając alimenty na dziecko – określając wysokość alimentów na dziecko.

 

Podwyższenie alimentów – pomoc adwokata rodzinnego

Niejednokrotnie dochodzi do sytuacji, kiedy zasądzone kilka lat temu przez sąd alimenty na dziecko, nie wystarczają na utrzymanie dziecka. Wraz z wiekiem i rozwojem dziecka, koszty utrzymania małoletniego rosną. Co wtedy? Czy do uzyskania pełnoletności przez dziecko, a może i dłużej, dziecko będzie otrzymywało alimenty w wysokości pierwotnie zasądzonej przez sąd? Nie. Istnieje możliwość podwyższenia alimentów przez sąd. Do tego niejednokrotnie będzie przydatna pomoc adwokata zajmującego się prawem rodzinnym (adwokat od alimentów). Wraz z klientem ustali on taktykę procesową, pomoże skompletować niezbędne dokumenty, zaproponuje schemat działania. Mecenas Michał Dobies – adwokat od spraw alimentacyjnych w Warszawie reprezentuje klienta na etapie postępowania sądowego, jak również na etapie poprzedzającym zainicjowanie sprawy w sądzie.

 

Obniżenie alimentów – adwokat alimenty Warszawa

Sąd zasądził wysokie alimenty a moja sytuacja życiowa i zawodowa znacznie się pogorszyła – czy mogę coś zrobić? Wiele osób zadaje sobie to pytanie. Doświadczony adwokat od alimentów odpowie twierdząco – istnieje możliwość zmiany rozstrzygnięcia o alimentach i obniżenie ich wysokości. I w tym wypadku zasadnym jest skonsultowanie się z profesjonalistą jakim jest dobry adwokat od alimentów w Warszawie lub innych rejonach Polski. Tak jak w przypadku podwyższenia alimentów tak i w przypadku obniżenia alimentów konieczne jest przedstawienie swoich racji – swojej argumentacji, aby przekonać do tego sąd. Nasza argumentacja może opierać się na różnych powodach, np.: utrata pracy, załamanie na rynku pracy w branży w której świadczymy usługi, nagła choroba przez którą musimy wydatkować na drogie leczenie i lekarstwa, czy zmiana sytuacji życiowej samego uprawnionego do alimentów (dziecka) –  np. podjęcie przez dziecko dobrze płatnej pracy. Adwokat Michał Dobies jest prawnikiem świadczącym usługi prawne w zakresie prawa rodzinnego. Pomoże w przeprowadzeniu często skomplikowanej, czasochłonnej i wymagającej sprawy o alimenty.

 

Sprawa o alimenty a inne sprawy rodzinne

Sprawa o alimenty jest jedną z wielu spraw rodzinnych. Oprócz niej możemy dla przykładu wymienić takie sprawy jak: sprawa o ustalenie kontaktów z dzieckiem, sprawa o ograniczenie władzy rodzicielskiej, sprawa o ustalenie miejsca pobytu dziecka czy sprawa o rozstrzygnięcie o istotnych sprawach dziecka w razie braku porozumienia między rodzicami. Również sprawą dotyczącą pośrednio dziecka jest sprawa o rozwód. Wszystkie niniejsze postępowania niosą za sobą duży bagaż emocjonalny. Wobec tego warto skorzystać z pomocy prawnika rodzinnego. Doby adwokat od spraw rodzinnych w Warszawie pomoże, doradzi, sporządzi dla nas pisma procesowe oraz będzie nas reprezentował w sądzie podczas rozprawy sądowej.

 

 

 

Jeżeli szukacie Państwo prawnika od spraw alimentacyjnych w Warszawie, zapraszamy do kontaktu z Kancelarią Adwokacką adwokata Michała Dobiesa mieszczącą się w Warszawie przy ul. Chłodnej 22 A lok.9/10 oraz Filią Kancelarii w Żurominie przy ul. Wyzwolenia 75. Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego pod numerem tel: 791571605 oraz odwiedzania naszej strony internetowej www.dobies-adwokat.pl . Adwokat alimenty Warszawa – Zapraszamy.

prostokąt