google grafika
prostokąt

Strona głównaAdwokat alimenty Warszawa

Adwokat alimenty Warszawa

Adwokat od alimentów

 

Adwokat alimenty Warszawa – kiedy konieczna jest porada prawna?

Adwokat alimenty Warszawa. Wiele osób, czy to tworzących związek nieformalny, czy już po jego sformalizowaniu, boryka się z pytaniem: kto powinien ponosić koszty utrzymania dziecka i w jakiej wysokości? Odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista i zależy od wielu czynników. W każdej jednak sytuacji możemy poradzić się doświadczonego adwokata od spraw rodzinnych zajmujących się alimentami na dziecko. Mecenas Michał Dobies – adwokat prowadzący sprawy o alimenty w Warszawie oraz w innych rejonach Polski służy pomocą w każdej sprawie rodzinnej.

 

Adwokat od spraw alimentacyjnych w Warszawie

Jak powyżej wskazano, z inną sytuacją będziemy mieli do czynienia kiedy Strony tworzą związek formalny, z inną – kiedy żyją w związku nieformalnym. Jeszcze inaczej będzie się kształtowała sytuacja kiedy Strony utrzymują ze sobą kontakt wyłącznie ze względu na wspólne małoletnie dziecko. Istotne znaczenie dla wysokości alimentów ma również to, z którym z rodziców na co dzień dziecko przebywa, tzn. który z rodziców jest dla dziecka rodzicem pierwszoplanowym, priorytetowym. Sąd, zasądzając kwotę alimentów na dziecko, uwzględni również aktualne usprawiedliwione potrzeby małoletniego dziecka, jak również możliwości zarobkowe i majątkowe tak matki, jak i ojca dziecka. Nie bez znaczenia również jest osobisty wkład danego rodzica w wychowanie i rozwój dziecka – ma on wymiar niematerialny, niemniej jednak również i ten aspekt sąd uwzględni zasądzając alimenty na dziecko – określając wysokość alimentów na dziecko.

 

Podwyższenie alimentów – pomoc adwokata rodzinnego

Niejednokrotnie dochodzi do sytuacji, kiedy zasądzone kilka lat temu przez sąd alimenty na dziecko, nie wystarczają na utrzymanie dziecka. Wraz z wiekiem i rozwojem dziecka, koszty utrzymania małoletniego rosną. Co wtedy? Czy do uzyskania pełnoletności przez dziecko, a może i dłużej, dziecko będzie otrzymywało alimenty w wysokości pierwotnie zasądzonej przez sąd? Nie. Istnieje możliwość podwyższenia alimentów przez sąd. Do tego niejednokrotnie będzie przydatna pomoc adwokata zajmującego się prawem rodzinnym (adwokat od alimentów). Wraz z klientem ustali on taktykę procesową, pomoże skompletować niezbędne dokumenty, zaproponuje schemat działania. Mecenas Michał Dobies – adwokat od spraw alimentacyjnych w Warszawie reprezentuje klienta na etapie postępowania sądowego, jak również na etapie poprzedzającym zainicjowanie sprawy w sądzie.

 

Obniżenie alimentów – adwokat alimenty Warszawa

Sąd zasądził wysokie alimenty a moja sytuacja życiowa i zawodowa znacznie się pogorszyła – czy mogę coś zrobić? Wiele osób zadaje sobie to pytanie. Doświadczony adwokat od alimentów odpowie twierdząco – istnieje możliwość zmiany rozstrzygnięcia o alimentach i obniżenie ich wysokości. I w tym wypadku zasadnym jest skonsultowanie się z profesjonalistą jakim jest dobry adwokat od alimentów w Warszawie lub innych rejonach Polski. Tak jak w przypadku podwyższenia alimentów tak i w przypadku obniżenia alimentów konieczne jest przedstawienie swoich racji – swojej argumentacji, aby przekonać do tego sąd. Nasza argumentacja może opierać się na różnych powodach, np.: utrata pracy, załamanie na rynku pracy w branży w której świadczymy usługi, nagła choroba przez którą musimy wydatkować na drogie leczenie i lekarstwa, czy zmiana sytuacji życiowej samego uprawnionego do alimentów (dziecka) –  np. podjęcie przez dziecko dobrze płatnej pracy. Adwokat Michał Dobies jest prawnikiem świadczącym usługi prawne w zakresie prawa rodzinnego. Pomoże w przeprowadzeniu często skomplikowanej, czasochłonnej i wymagającej sprawy o alimenty.

 

Sprawa o alimenty a inne sprawy rodzinne

Sprawa o alimenty jest jedną z wielu spraw rodzinnych. Oprócz niej możemy dla przykładu wymienić takie sprawy jak: sprawa o ustalenie kontaktów z dzieckiem, sprawa o ograniczenie władzy rodzicielskiej, sprawa o ustalenie miejsca pobytu dziecka czy sprawa o rozstrzygnięcie o istotnych sprawach dziecka w razie braku porozumienia między rodzicami. Również sprawą dotyczącą pośrednio dziecka jest sprawa o rozwód. Wszystkie niniejsze postępowania niosą za sobą duży bagaż emocjonalny. Wobec tego warto skorzystać z pomocy prawnika rodzinnego. Doby adwokat od spraw rodzinnych w Warszawie pomoże, doradzi, sporządzi dla nas pisma procesowe oraz będzie nas reprezentował w sądzie podczas rozprawy sądowej.

 

 

 

Jeżeli szukacie Państwo prawnika od spraw alimentacyjnych w Warszawie, zapraszamy do kontaktu z Kancelarią Adwokacką adwokata Michała Dobiesa mieszczącą się w Warszawie przy ul. Chłodnej 22 A lok.9/10. Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego pod numerem tel: 791571605 oraz odwiedzania naszej strony internetowej www.dobies-adwokat.pl . Adwokat alimenty Warszawa – Zapraszamy.

 

 

 

Adwokat Białołęka, Adwokat Bielany, Adwokat Bemowo, Adwokat Ochota, Adwokat Mokotów, Adwokat Targówek, Adwokat Ursynów, Adwokat Centrum, Adwokat Żoliborz, Adwokat Wola, Adwokat Wilanów, Adwokat Praga Południe, Adwokat Praga Północ, Adwokat Targówek

Umów się na konsultację

Gwarantuję indywidualne podejście do każdej sprawy

Dlaczego warto
nawiązać współpracę?

prostokat cudzysłów
avatar

Elżbieta K.-F.

gwiazdki
Rozwód z orzekaniem o winie, alimentami oraz kontaktami z dziećmi na 1 rozprawie. Sympatyczny, rzeczowy i uczciwy adwokat. Przygotował mnie porządnie, dużo spotkań, rozmów zaowocowało szybkim rozwodem na 1 rozprawie. Zawsze pod telefonem, chętnie doradzał i instruował. Po rozwodzie nadal interesował się mną, tzn. jak się sprawy potoczyły i czy nie potrzebuję pomocy. Polecam Pana Michała.
avatar

Sandra K.

gwiazdki
Korzystałam z porady prawnej u Pana Michała i z czystym sumieniem polecam. Pełen profesjonalizm. Ludzkie, pełne empatii podejście do problemu i co najważniejsze - znalezienie satysfakcjonującego rozwiązania. Mogłam w pełni polegać na p.Michale, byliśmy w ciągłym kontakcie telefonicznym, dzięki czemu byłam spokojniejsza.
avatar

Sebastian B.

gwiazdki
Pan Mecenas Michał Dobies gwarantuje pełen profesjonalizm, skrupulatność i zaangażowanie. Poprzez szczególne podejście, wiele empatii i zrozumienia klient może z całą pewnością czuć się "zaopiekowany" i bezpieczny.
avatar

Paulina Z.

gwiazdki
POLECAM! Kontaktowy, sympatyczny, prosjonalny, rzetelny. Bardzo chętny do wysłuchania i pomocy. Z dużym zaangażowaniem podchodzi do sprawy.
avatar

Nina W.

gwiazdki
Najlepszy adwokat na terenie Żuromina i Warszawy. Ma ogromną wiedzę w zakresie prawa rodzinnego ale zajmuje się również innymi sprawami. Profesjonalny, rzetelny i bardzo kontaktowy. Angażuje się w powierzoną sprawę w 100%. Serdecznie polecam Pana Michała :)
avatar

Paweł D.

gwiazdki
Pełen profesjonalizm, fachowe podejście do klienta, ogromna wiedza, doskonały kontakt. Polecam
avatar

Kinga O.

gwiazdki
Serdecznie Polecam! Pełen profesjonalizm oraz 100% zaangażowania i wiedzy. Indywidualne podejście do sprawy i bardzo dobry kontakt.
google grafika

Poznaj zakres usług

Indywidualne podejście do każdej sprawy

prostokąt